Gençlerin buluşma noktasıYaz OkullarıDil OkullarıYurtdışı Eğitim ProgramlarıWork & Travel ProgramlarıStaj ProgramlarıSertifika Programları
       İletişim       
              Ana Sayfa / Yurtdışı Eğitim / Amerika'da Eğitim / Amerika'da Lise Eğitimi

   Amerika'da Eğitim

   Lise Eğitimi


Amerikan liseleri ile ilgili bilgiler

Amerika'da Lise EğitimiAmerika'da temel eğitim kapsamında yer alan lise eğitimi sonunda, öğrenciler ACT (American College Test) / SAT (Scholastic Assessment Test) gibi  sınavlara girerler. SAT / ACT skorları öğrencilerin hangi kolej ya da üniversitelere gidebileceğini belirler.

Amerikan liseleri, genel olarak tüm dünyadaki liseler arasında sosyal bilimler ve fen bilimleri alanındaki en geniş müfredatı sunmaktadır.

Amerika'da lise eğitimi almış olan yabancı öğrenciler, Amerikan üniversitelerine çok rahatlıkla girebilmekte, burs alabilmektedir.

"Boarding Schools" olarak adlandırılan yatılı okulların büyük çoğunluğunun başlıca amacı öğrencileri seçkin üniversitelere hazırlamaktır. Bazıları 200 yılı aşkın bir mazisi ve dünyanın etkili ve önde gelen başarılı kişilerinin birçoğunu yetiştirmiş olan bu yatılı liseler, eğitimin yanısıra spordan sanata, dijital medyadan öğrenci kulüplerine kadar kampüs içindeki her ayrıntı öğrenciyi daha iyi bir geleceğe hazırlamak için düzenlemişlerdir.

Birçok lise, yurt yerine aile yanında konaklama seçeneği de sunar. Böylece lise eğitimi alan yabancı öğrenciler, bir başka öğrencinin ailesi ile kalır ve okula devam eder. Yabancı öğrenciler, bu ailelerin bir üyesi gibi olur ve okul dışındaki etkinliklere de katılırlar. Aile yanında konaklama, tipik bir Amerika tecrübesi yaşamak isteyenler için çok iyi bir seçimdir.

Amerika'da lise eğitimi almayı tercih eden öğrenci ve aileleri, bizimle iletişime geçerek akıllarına takılan konularda geniş bilgi alabilirler.Erasmus Eğitim Programı   e-bülten üyeliği  Gençlik Tatil Turları

   Bu web sitesinin içeriğin biletnoktasi.com'dan sağlanmaktadır.         

         Erasmus     Dil Sınavı Hazırlık     Konaklama     Oryantasyon                                                                                                                                                                      Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim