Gençlerin buluşma noktasıYaz OkullarıDil OkullarıYurtdışı Eğitim ProgramlarıWork & Travel ProgramlarıStaj ProgramlarıSertifika Programları
 İletişim         
              Ana Sayfa / Yurtdışı Yabancı Dil Okulları

Ucuz Uçak Bileti
Uygun Tatil

Gidiş

Dönüş

ara


Yurtdışı yabancı dil okulları

Yabancı Dil OkullarıYurtdışında yabancı dil eğitimi için öncelikle aşağıda yer alan sorulara yanıt vermek gerekir:

    Hangi ülke?
    Hangi şehir?
    Hangi okul?
    Hangi program?

Bu durumda öğrencinin önünde bulunan yüzlerce seçenek arasında herhangi bir ülke, okul, şehir veya program için genel geçer bir “en doğru” veya her yönü ile ideal olan bir seçenek maalesef yoktur ve her bir seçenek için program içeriği, maliyet, program yoğunluğu, okuldaki Türk öğrenci sayısı, şehirdeki sosyal hayat, iklim, vize, Türkiye'ye olan uzaklık, prestij ve aksan gibi parametreler için avantaj ve dezavantajlardan bahsetmek mümkündür.

Sağlıklı karar vermek

Sağlıklı bir karar verebilmek için seçeneklerle ilgili tüm bilgileri karşılaştırmalı olarak gözden geçirmeli ve karar aşamasında mutlaka dikkat edilmelidir.

Dil eğitimine karar verirken farklı ülke, şehir ve okul seçenekleri için göz önünde bulundurulması gereken birçok kriter bulunur.

Bu kriterlerin bazıları bir kısım öğrenciler için hiç önemli değilken diğer öğrenciler için en öncelikli tercih nedeni olabilir. Dolayısı ile danışmanlık hizmeti seçimi de ayrı bir dikkat ister.
 
Erasmus Eğitim Programı   e-bülten üyeliği  Gençlik Tatil Turları

   Bu web sitesinin içeriğin biletnoktasi.com'dan sağlanmaktadır.         

         Erasmus     Dil Sınavı Hazırlık     Konaklama     Oryantasyon                                                                                                                                                                      Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim