Gençlerin buluşma noktasıYaz OkullarıDil OkullarıYurtdışı Eğitim ProgramlarıWork & Travel ProgramlarıStaj ProgramlarıSertifika Programları
 İletişim         
              Ana Sayfa / Yurtdışı Eğitim Konaklama

Ucuz Uçak Bileti
Uygun Tatil

Gidiş

Dönüş

ara


Yurtdışı eğitimde konaklama sorun olmasın

Yurtdışı Eğitim Konaklama SeçenekleriYurtdışı eğitim kapsamında yer alan çok çeşitli konaklama seçenekleri mevcut.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklama seçeneğinde aile, okul tarafından itina ile belirlenir. Bu seçimde göz önünde bulundurulan kıstaslar; yaşam alanlarının temizliği, konfor, okula olan yakınlık ve ailenin daha önceki öğrencilerle olan ilişkileridir.

Aile yanı konaklama yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği), oda ve kahvaltı ve sadece oda seçeneklerinden oluşmaktadır.

Yurt Konaklaması

Dil eğitimi için yurtdışına çıkan öğrencinin bir diğer alternatifi yurtlardır.

Yurtların önemli bir avantajı okula yakın konuşlanmış olmalarıdır. Ancak her okulun yurt imkanı olmayabilir. Buna rağmen gidilen şehirde yurt imkanı mutlaka bulunur fakat okuldan bağımsız oldukları için mesafeleri değişebilir.

Kampüs Konaklaması

Yurtdışında üniversite eğitimi alan ya da üniversite bünyesinde dil okuluna devam eden öğrencilerin ağırlıklı olarak tercih ettiği konaklama tipidir.

Kiralık Ev ve Kiralık Oda Konaklaması

Büyük şehirlerde daha kolay hayata geçirilen kiralık ev konaklaması, genelde birkaç öğrencinin okula başladıktan belli bir süre sonra ortaklaşa hareket ederek ulaşabilecekleri bir olanaktır.

Hostel konaklaması

Hosteller, genelde okula yakın mesafede bulunan tek kişilik ve paylaşımlı oda imkanı sunar. Ayrıca mutfak dahilindeki tüm araçlar ve çamaşır makinesi ortak kullanımlıdır. Yurtlardan tek farkı daha az sayıda oda ve öğrenciye sahip olmalarıdır.
 
Erasmus Eğitim Programı   e-bülten üyeliği  Gençlik Tatil Turları

   Bu web sitesinin içeriğin biletnoktasi.com'dan sağlanmaktadır.         

         Erasmus     Dil Sınavı Hazırlık     Konaklama     Oryantasyon                                                                                                                                                                      Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim