Gençlerin buluşma noktasıYaz OkullarıDil OkullarıYurtdışı Eğitim ProgramlarıWork & Travel ProgramlarıStaj ProgramlarıSertifika Programları
 İletişim         
              Ana Sayfa / Yurtdışı Eğitim

Amerika'da Eğitim

İtalya'da Eğitim

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri

Yurtdışı EğitimYurtdışı eğitim dendiğinde ilk olarak akla gelen üniversite eğitimi oluyor.

Yurtdışında üniversite eğitimi için dünyada en çok tercih edilen ülkelerin başında Amerika, İngiltere, Avustralya, İtalya ve Kanada gelir.

Olmazsa olmazlar

İngiltere’de lisans eğitimi genellikle üç yıl sürer fakat Türkiye’de lise mezunu olan öğrencilerin bir yıl bilimsel hazırlık programına (foundation) katılmaları gerekmektedir.

Amerika’da ise lisans programları dört yıl sürer ve kabul ile ilgili en önemli kriter SAT sınavından alınacak sonuçtur.

İtalya tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sanat, moda, mimari ve tasarım alanlarında eğitim için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir. Aynı zamanda mühendislik ve ekonomi alanında dünyaca ünlü üniversiteleri vardır.

Amerika'da yüksek lisans programları genellikle iki yıl sürer. Kabul aşamasında üniversiteler GRE veya GMAT sınav sonuçlarını da görmek ister.

Yurtdışında üniversitelerde eğitime başlayabilmek için öğrencinin İngilizce bilgisinin yeterli seviyede olduğunun belgelenmesi gerekir. Bu amaçla en yaygın olarak kullanılan sınavlar TOEFL ve IELTS'dir. TOEFL Amerika ve Kanada’da, IELTS ise İngiltere ve Avustralya’da yaygın ve daha çok tercih edilen sınavlardır.

Hangi belgeler gerekli?

Lisans eğitimi için en az lise mezunu, yüksek lisans eğitimi için ise en az üniversite mezunu olmak gerekir. Eğitimdeki başarı, not ortalamasının ve alan derslerinin notlarının yüksekliği öğrencinin üniversite tarafından kabul edilmesindeki en büyük kriterlerdendir.
Erasmus Eğitim Programı   e-bülten üyeliği  Gençlik Tatil Turları

   Bu web sitesinin içeriğin biletnoktasi.com'dan sağlanmaktadır.         

         Erasmus     Dil Sınavı Hazırlık     Konaklama     Oryantasyon                                                                                                                                                                      Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim