Gençlerin buluşma noktasıYaz OkullarıDil OkullarıYurtdışı Eğitim ProgramlarıWork & Travel ProgramlarıStaj ProgramlarıSertifika Programları
 İletişim          
              Ana Sayfa / Yurtdışı Yaz Okulları

Ucuz Uçak Bileti
Uygun Tatil

Gidiş

Dönüş

ara


Yurtdışı yaz okulları ile ilgili bilgiler

Yurtdışı Yaz OkuluYaz okulu kapsamında düzenlenen programları çeşitli gruplarda toplamak mümkün.

7-18 yaş grubu öğrenciler için yaz okulu

7-18 yaş grubu öğrencilere yönelik yaz okulu kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenlenmesidir. Bu kapsamda düzenlenen yaz okulu programlarıdna sabah  İngilizce eğitimi, öğleden sonra çeşitli geziler, sosyal, sportif ve kültürel aktiviteler yer alır. Böylece, yaz okulu öğrencilerinin farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak İngilizce bilgilerini pratik olarak geliştirmeleri ve güzel zamangeçirmeleri sağlanır. 

Genç ve yetişkin öğrenciler için yaz okulu

Genç ve yetişkin öğrenciler yaz süresince standart, yarı yoğun ya da yoğun olarak düzenlenmiş yaz okulu programları ile istedikleri dilde pratik yapma ve farklı kültürleri tanıma olanağı elde ederler.

Gerek bildikleri dili geliştirmek gerek yeni bir dil öğrenmek isteyen öğrenciler yaz okulu kapsamında İngilizce için İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkeleri ya da İspanyolca, İtalyanca, Fransızca gibi farklı diller için çeşitli Avrupa ülkelerini tercih edebilirler.

Sertifika programlarına katılmak isteyenler için yaz okulu

İngilizcesi orta seviyede olan öğrenciler yaz okulu kapsamında İş İngilizcesi veya çeşitli alanlarda sertifika programlarına katılabilirler.

İş İngilizcesi Programları işletme, hukuk, bankacılık, mühendislik gibi çok çeşitli alanlarda yapılmaktadır.

Öte yandan güncel bilgileri içeren sertifika programları, mesleki yönden hedeflerine kısa zamanda ulaşmak isteyenler için en iyi çözüm yollarından biridir. Bu programlar, içerik olarak uygulamaya yöneliktir. Bu kapsamdaki yaz okulu uygulamaları çeşitli şirketlerde staj olanağı sağladığı için, katılımcılar açısından ayrıca verimli olur.

Profesyoneller için yaz okulu

"Executive English" olarak tanımlanan yöneticilere yönelik İngilizce programlarının en önemli özelliği program içeriğinin esnek ve kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenebilir olmasıdır.

Bu programın uygulandığı yaz okulu süresince, haftalık 20 ila 65 saat arası ders alınabilir. Eğitim sadece özel derslerden ibaret olabileceği gibi, mevcudu 3 ile 8 arasında değişen grup dersleri şeklinde uygulanabilir.

İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlananlar için yaz okulu

Öğrencilerin çeşitli yurtdışı eğitim tercihlerine ulaşmalarında önemli bir geçiş kapısı olan TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, SAT, CAE, FCE gibi uluslararası geçerliliğe sahip sınavlara hazırlamak için oluşturulmuş yaz okulu kurslar, özellikle verimlidir.

Bu yaz okulu kurslarında amaç, İngilizce seviyesini arttırmaktan çok, öğrencileri sınav yapısına ve test tekniğine yönelik hazırlamaktır. Yaz okulu süresince deneme sınavları ve soru tipleri çalışılır, girilecek sınavdaki başarının artırılması hedeflenir.

Üniversite öğrencileri için yaz okulu

İngilizce seviyesi yeterli olan üniversite öğrencileri ise University of California Los Angeles (UCLA), London School of Economics (LSE) gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaz okulu programlarına katılabilirler. Yaz okulu süresince yoğun bir eğitim alarak, kendi üniversitelerindeki lisans programlarına 1 ya da 2 derslik kredi transfer etme olanağı elde edebilirler.
 
Erasmus Eğitim Programı   e-bülten üyeliği  Gençlik Tatil Turları

   Bu web sitesinin içeriğin biletnoktasi.com'dan sağlanmaktadır.         

         Erasmus     Dil Sınavı Hazırlık     Konaklama     Oryantasyon                                                                                                                                                                      Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim